Архивы дней: 08.12.2022

ПОЗДРАВЛЯЕМ!

Гучы, роднае слова!

8 снежня ў межах “Адзінага дня беларускага маўлення” ў 6 ”В” класе адбыўся конкурс чытачоў “Гучы, роднае слова!”. Падчас конкурсу ўдзельнікі выразна і пранікнёна чыталі вершы любімых паэтаў на роднай мове. Галоўнай мэтай мерапрыемства стала далучэнне дзяцей да чытання беларускай паэзіі, выхавання пачуцця любові да роднай мовы, да Радзімы.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры Лістраценка Т.М.

На пачатку дарог

7 снежня ў актавай зале дзяржаўнай установы дадатковай адукацыі «Цэнтр творчасці “Эверэст” г.Магілёва” адбылося святочнае ўзнагароджанне пераможцаў адкрытага конкурсу дзіцячай і юнацкай творчасці “На пачатку дарог”, прысвечанага 140-годдзю з дня нараджэння Янкі Купалы і Якуба Коласа.

У конкурсе прынялі актыўны ўдзел вучні нашай школы і занялі прызавыя месцы. Так вучань 6 “Г” класа Партненка Мацвей атрымаў дыплом 3 ступені ў намінацыі “Мастацкае слова” ва ўзроставай катэгорыі 6-11 гадоў, кіраўнік Пышнюк А.А.

Вучні 5 “В” класа Кудзёлка Аліса, Падарожка Яраслаў і Самулёў Данііл занялі ганаровае першае месца і атрымалі дыплом 1 ступені ў намінацыі “Тэатральная пастаноўка” ва ўзроставай катэгорыі 6-11 гадоў, кіраўнік Маргунова В.В.

Віншуем пераможцаў і жадаем дальнейшых поспехаў!

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры В.В.Маргунова