Архивы дней: 15.10.2021

План мероприятий государственного учреждения образования «Средняя школа № 23 г. Могилева» в шестой школьный день недели 16.10.2021 года

Приглашаем учащихся принять участие в первом этапе республиканской олимпиады

ГРАФИК проведения первого этапа республиканской олимпиады по учебным предметам учащихся 8-11 классов

Не баюся, што век мой нявечны»

30 верасня 2021 года мы адзначылі 90-годдзе з дня нараджэння славутага беларускага паэта Ніла Гілевіча. Ён быў апошнім, хто насіў званне Народнага паэта Беларусі.

У беларускамоўны чацвер для вучняў 5«А» класа была праведзена віртуальная экскурсія на радзіму паэта. Пяцікласнікі пазнаёміліся з мясцінамі, дзе прайшло дзяцінства паэта, а таксам паслухалі песні на словы Н.Гілевіча «Вы шуміце, бярозы…», «У бацькоўскім кутку».

Такія мерапрыемствы спрыяюць пашырэнню эрудыцыі школьнікаў і папулярызацыі беларускай мовы.

Пышнюк А.А., настаўнік беларускай мовы і літаратуры