Архивы дней: 29.02.2024

29 лютага з мэтай папулярызацыі роднай мовы вучні 8 «Б» класа наведалі Магілёўскую абласную бібліятэку, дзе прынялі ўдзел у квэст — гульні «У пошуках пор года», прысвечаную Дню роднай мовы.

У ходзе гульні супрацоўнікі аддзела пазнаёмілі вучняў з прыроднымі з’явамі і прыкметамі пор года, з народнымі каляндарнымі святамі. Гульня праходзіла ў займальнай форме з рашэннем заданняў, размешчаных у кнігах. Прыпынкі квэста былі размешчаны акрамя юнацкага аддзела, у агульнай чытальнай зале, аддзеле абанемента і захоўвання асноўнага фонду.
Праз квэст вучні праверылі сваю эрудыцыю і веды.

28 февраля 2024 года в рамках организации класса (группы) профессиональной направленности (IT- класса) в 2024/2025 учебном году для родителей (законных представителей) 9х- классов, организованна встреча с заведующей кафедрой программного обеспечения информационных технологий УО «МГУ им. А. Кулешова» Акиншевой И.В. и деканом факультета математики и естествознания УО «МГУ им. А. Кулешова» Сакович Н.В.

Отметим выбор IT- профиля сделан не случайно по многим причинам. Во-первых, он востребован, это заметно по значительно возросшему количеству бюджетных мест. Во-вторых, в университете есть мощный кадровый потенциал и материально-техническая база, возможности для мобильности и совместной работы.