Архивы дней: 17.11.2022

17 лiстапада ў рамках папулярызацыi беларускай мовы ў 2 «В» классе прайшло пазакласнае мерапрыемства  “Ці ведаеш ты сваю мову?” Мерапрыемства праходзiла ў форме гульнi-падарожжа. У класе было дзве каманды: “Зычныя”і “Галосныя”.Каманды  выконвалі розныя заданнi:адгадвалi загадкi, перакладалалi словы, разгадвалi шарады, тлумачылi  фразеалагізмы, збіралi часткi прымавак у цэлае,расшыфроўвалi прыказкi, пазнавалi слова па яго лексічным значэнні.Мерапрыемства садзейничала стварэнню ўмоў для пашырэння і ўзбагачэння слоўнікавага запасу школьнікаў; развіццю ў вучняў кемлівасці, пачуцця слова; сфарміраванню ўмення творчага прымянення ведаў; выхоўванню цікавасцi да мовы, культуры маўлення.

5 шагов спасения

Правила безопасности