Архивы дней: 16.12.2021

16 снежня, у рамках беларускамоўнага чацвярга, вучні 8 «Г» класа прынялі ўдзел у мерапрыемстве «Нязгасная зорка Радзімы», прысвечанае 130- годдзю з дня нараджэння найвыдатнейшага беларускага паэта Максіма Багдановіча. Васьмікласнікі пашырылі свае веды пра жыццё і творчасць паэта, узгадалі творы, якія вывучалі ў гэтым навучальным годзе і ў папярэдніх класах, праслухалі вершы, пакладзеныя на музыку. Наведалі выставу ў школьнай бібліятэцы і  здзейснілі віртуальную экскурсію ў літаратурны музей Максіма Багдановіча ў  Гародне. Напрыканцы мерапрыемства   школьнікі замацавалі свае веды, разгадаўшы крыжаванку і адказаўшы на пытанні віктарыны.

Доброе сердце

Доброе сердце ❤

Сегодня в Центральном универмаг волонтеры «Доброе сердце» первичной организации БРСМ школы приняли участие в традиционной областной благотворительной акции «Чудеса на Рождество», благодаря которой исполнятся новогодние желания более 50 детей. Для того чтобы стать добрым волшебником, достаточно всего-навсего не проявить равнодушие. Выбрать открытку на елке желаний и воплотить в реальность мечту особенного ребенка.

Присоединяйтесь к нам!
СПЕШИТЕ ДЕЛАТЬ ДОБРО.