Вялікай Перамозе прысвячаецца!

Магілёўскі абласны драматычны тэатр 8 мая правёў I Рэгіянальны конкурс чытальнікаў ваеннай паэзіі. Конкурс праводзіўся з мэтай захаваць і перадаць памяць  пра ўдзельнікаў Вялікай Айчыннай вайны, іх подзвігі і прыклады гераізму юнага пакалення.

Нашу школу на конкурсе прадстаўляла  вучаніца 8 «Б» класа Міхалап Маргарыта. Па выніках конкурсу яна ўзнагароджана дыпломам 2 ступені. Віншуем Рыту з добрым вынікам і жадаем ёй  толькі перамог у будучым.

А.А.Пышнюк,

настаўнік беларускай мовы і літаратуры