Архивы дней: 21.02.2023

ОБОБЩАЮЩИЕ ТЕСТОВЫЕ ЗАДАНИЯ ЗА КУРС ОРГАНИЧЕСКОЙ ХИМИИ 10 класса

21 лютага ў Міжнародны дзень роднай мовы ў школьнай бібліятэцы арганізавана выстава-экспазіцыя, прысвечаная масленічнаму тыдню і абрадавым святам беларусаў. Увазе наведвальнікаў прадстаўлены кнігі і экспанаты на дадзеную тэматыку.

21 лютага — Дзень Роднай мовы

Літаратурная сустрэча Напярэдадні Міжнароднага дня роднай мовы, які адзначаецца ў свеце 21 лютага, вучні 11 класаў нашай школы сустрэліся з паэтэсай, празаікам і публіцыстам Тамарай Аўсяннікавай. Падчас гутаркі вучні даведаліся не толькі пра творчасць Тамары Пятроўны, але і паслухалі цікавы аповед пра сяброўства з Яўгеніяй Янішчыц, пра знаёмства з Нілам Гілевічам і іншымі знакавымі асобамі беларускай літаратуры. А потым адбыўся літаратурны вернісаж: вучні і Тамара Пятроўна дэкламавалі вершы, абменьваліся ўражаннямі, абмяркоўвалі ролю паэзіі ў развіцці асобы чалавека. Сустрэча атрымалася цёплай, шчырай і непасрэднай.

Напоминание МЧС!