Літаратурная сустрэча

3 красавіка ў Магілёўскай абласной бібліятэцы імя У.І.Леніна адбылася сустрэча з Г.С.Пярун, членам Саюза пісьменнікаў Беларусі.
Падчас сустрэчы вучні 7″А» класа нашай установы адукацыі пачулі цікавы аповед пісьменніцы пра шлях у літаратуру, пазнаёміліся з творчасцю таленавітай зямлячкі, паслухалі ў выкананні аўтара ўрыўкі з новай кнігі » Закаханы скідзень».
Галіна Сяргееўна таксама адказала на шматлікія пытанні вучняў. А напрыканцы мерапрыемства яна дала аўтографы ўсім жадаючым.
Некаторыя вучні адразу запісаліся ў абласную бібліятэку і ўзялі кнігі Г..Пярун для больш грунтоўнага знаёмства з творчасцю пісьменніцы.
Літаратурная сустрэча выклікала шмат прыемных пачуццяў у сямікласнікаў і спрыяла развіццю літаратурнага густу падлеткаў.