“Любі, шануй, ведай родную мову”

21 лютага ў Міжнародны дзень роднай мовы для вучняў 5-ых класаў прайшло мерапрыемства “Любі, шануй, ведай родную мову”. Вучні з цікавасцю разгадвалі загадкі і рэбусы, перакладалі словы з рускай мовы на беларускую, узгадвалі вядомыя ім прыказкі і фразеалагізмы. Такія гульні спрыяюць пашырэнню слоўнікавага запасу, фарміруюць арфаграфічную пільнасць, а таксама дапамагаюць з’яднаць усіх удзельнікаў каманды. Каманда 5 “А” класа “Сябры” атрымала перамогу, але гэта ўмова не сапсавала настрой вучняў іншай каманды. Мерапрыемства прайшло захапляльна. У канцы гульні ўсе вучні атрымалі салодкія падарункі.
Настаўнік беларускай мовы і літаратуры, Гарэева В.М.