Гульня-віктарына “Я люблю Беларусь”

25 лістапада з мэтай папулярызацыі беларускай мовы і літаратуры для вучняў 5 “Б” класа прайшла  гульня-віктарына “Я люблю Беларусь”.  Вучні падзяліліся на 2 каманды  і спаборнічалі ў адказах на пытанні. Прапанаваныя пытанні закранулі розныя тэмы: знакамітыя імёны Беларусі, гарады, прырода  Беларусі, беларускі фальклор, беларуская мова і літаратура.

Удзельнікі праявілі актыўнасць і паказалі добрыя веды. Гульня-віктарына “Я люблю Беларусь” спрыяла пазнанню новых ведаў і сплачэнню класнага калектыву.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры С.А. Юрчанка